ראיון טלפוני

ראיון טלפוני פחות מקובל בתעשיה אולם הוא קיים במספיק אירגונים ויש סיכוי שתיתקל בו.

אם כבר התקשרו לראיין אותך טלפונית מזל טוב, עברת את המסננת הראשונה, של קורות החיים.

ישנם שני סוגי ראיונות טלפוניים עיקריים: ברוב המיקרים זוהי שיחת היכרות שנערך על ידי מגייס/ת שנועדה לבדוק פרטים, לברר פרטים שאינם ברורים או חסרים בקורות חיים/גליון ציונים. שאלות כמו, "אתה גר רחוק, האם תוכל להגיע אלינו יום יום לעבוד ?" , או: "כמה שעות שבועיות תוכל לעבוד במהלך לימודיך", או: "האם מעניין אותך לפתח כלי טסט אוטומאטיים" וכו וכו.

שאלות בסיסיות אילו נועדו לחסוך בזבוז זמן מיותר שלך או של האירגון בפגישה וראיון.

סוג שני של ראיונות הוא נדיר יותר ונעשה על ידי מהנדס/מנהל שרוצה לדעת קצת על הידע שלך בתחומים שמעניינים אותו. זה בהחלט לא כמו ראיון מקצועי פנים אל פנים אבל הוא עשוי לשאול אותך כמה אתה מכיר נושא מסויים ואף לשאול אותך שאלות. למשל אם הוא רוצה שתבין במערכות הפעלה הוא עשוי לשאול אותך מה זה task switching. או thread…

גם כאן, המטרה היא לערוך סינון בסיסי ולחסוך זמן מיותר.

בשני המקרים, אם אתה מקבל טלפון כזה וזה זמן לא נוח (אתה במקום רועש, בהרצאה, בבחינה, התעוררת משינה…) אנא התנצל ואמור שזה לא זמן נוח ונא להתקשר בזמן אחר, כדאי שתציע זמן קרוב (עוד שעה נניח) ולא בעתיד הרחוק.

סוג אחר של ראיון טלפוני הוא לא רלוונטי ברוב המקרים, זהו ראיון מלא שנערך בטלפון עקב ריחוק גיאוגרפי (נניח, מישהו מאירופה יראיין אותך). במקרה כזה, הראיון הטלפוני יתואם איתך מראש וכך תוכל להכין את עצמך אליו.

פורסם בקטגוריה לקראת עבודה, ראיון מקצועי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *