איך אני יכול לעזור לבאים אחרי

התקבלת במזל טוב לעבודה החדשה שלך. עכשיו אתה מתחיל מסלול של היכרות עם האירגון, השפה, האינטראקציה עם האנשים, סטנדרטים, נושא העבודה. אם חשבת שקיבלת את התואר וזהו, נגמרו הלימודים, תשכח מזה. בעולם האמיתי יש לך המון ללמוד ולהתפתח, בהתחלה רק בשביל להצליח לישר קו עם העובדים לידך ואחכ בכדי להשאר מעודכן, להתקדם ולהתפתח. כי העולם עתיר הידע משתנה ללא הפסקה. הטכנולוגיה של אתמול לא רלוונטית היום.. לא לכולם העולם המשתנה במהירות כזאת מתאים, אבל אתה הרי למדת מקצוע הייטקי, לכן זה כניראה בשבילך.
ואחרי שנכנסת, והשתלבת, ואפילו היתה לך שיחת הערכה ראשונה (כן כן, עובדי היי-טק מוערכים בכל פרק זמן, לאורך כל השנים, באחד המאמרים הבאים אגע בנושא ובשיטות ההערכה השונות) ואתה יודע מה מקומך, היכן עליך להשתפר, איפה אתה חזק יותר.

הגיע הזמן לחשוב הלאה: איך תוכל לעזור לחבריך שנמצאים בתחילת התהליך, עצור לרגע וחשוב כמה התהליך היה מבלבל, מיאש לעיתים, קשה ומתסכל.

האם תוכל לעזור ? האם תרצה לעזור ?

לגבי השאלה הראשונה, התשובה היא כן, קטגורית, תוכל לעזור, אפילו אם אתה לא מרגיש מספיק בטוח בעצמך, עצם העובדה שאתה שני צעדים קדימה מאפשרת לך לעזור.

האם תרצה לעזור ?

אני מאמין שגם התשובה לכך היא כן, למה ? כי אתה רוצה לראות אנשים מהמגזר שלך לידך ולהרגיש בבית, אתה רוצה לראות חברים ופנים מוכרות. ו… כן אולי אתה פשוט רוצה לעזור כי כזה אתה..
.
אז איך תוכל לעזור ? הנה מספר רעיונות וטיפים, וזכור, עזרתך חשובה.

  • תייעץ, אם מישהו בא לשאול אותך, ספר לו קצת על מקום עבודתך, המבנה האירגוני, אופן העבודה, ספר לו על התהליך שעברת אתה כשחיפשת עבודה. נסה לחשוב איתו על תשובות לשאלות שהוא שואל, אתה תגלה שמילה שלך שווה המון לחברך שרק התחיל את דרכו בעולם חיפוש העבודה.
  • העבר את קורות החיים של חברך לכח אדם באירגון, או למנהל המחפש עובד חדש, הוסף מילה טובה, בדוק לאחר פרק זמן איך התקדמו עם מועמדות חברך, שאל שאלות אם לא תהיה מרוצה מדרך ההתקדמות, כך תגדיל את סיכויי חברך להיות מזומן לראיון בעשרות מונים.
  • התנדב להיות מנטור, ישנן תוכניות מנטורים, למשל במענטק, מנטור מלווה מועמד בדרכו לחפש עבודה, כמו חבר, או אח גדול. תפקיד המנטור לא לחפש עבודה במקום המועמד כי אם לתת עצה טובה, להיות שם בשבילו, לעזור לו בהתלבטויותיו, לעזור לו להתכונן לראיון, ללבן איתו ראיונות שעבר בכדי ללמוד ולהשתפר ולא להשאר מקובע עם אותם טעויות
  • במקרה הצורך דבר עם משפחתו של חברך הסטודנט, אם הם לוחצים עליו לעזוב את לימודי הטכנולוגיה ולעבור למקצועות אחרים שנראים להם יותר בטוחים לפרנסה, עזור לו להסביר להם את האפשרויות הגלומות במקצוע הייטק- ספר על עצמך כדוגמא.
  • אם משפחתו של חברך לוחצת עליו לא לעבוד במהלך הלימודים, דבר איתם, הסבר להם עד כמה חשובה התנסות כזו להמשך הקריירה ולסיכויים למצוא עבודה טובה לאחר סיום הלימודים.

תמשיך לחשוב, אני בטוח שתמצא עוד רעיונות ואפשרויות כיצד אתה כעובד ותיק עם ניסיון יכול להועיל ולעזור וליצור שינוי.

פורסם בקטגוריה לקראת עבודה, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *