עונת המבחנים – בין מבחנים לראיונות

עונת המבחנים בעיצומה וכבר כתבתי על כך שלא מומלץ לוותר על ראיונות לאורך כל התקופה. ברור שהתקופה לחוצה אולם יש גם יתרונות, למשל, הנושאים עליהם אתם נבחנים עדיין "חמים" בראש ותוכלו לנצל זאת בראיון.

עוד כמה נקודות, בדרך כלל, כמה שעות לפני מבחן הייתי מפסיק את הלימודים ומקדיש את הזמן להרגע ולנוח לקראת המבחן. מנסיוני, כמה שעות אלו (או אפילו יום שלם) הכרחיים. לימודים וחזרה על החומר ברגע האחרון בדכ' מלווים בלחץ גדול ולא יעילים. אם למדתי כמו שצריך ומספיק לקראת המבחן, הרי שבזמן המבחן, לאחר המנוחה, הידע יצוף ויעלה.

אני ממליץ על אותה שיטה גם לקראת ראיון. יש להתכונן ולעבור על החומר כמו שצריך ולתת לדברים לשקוע ולעכל אותם בשקט לפני הראיון ולא להיות במרדף לחוץ אחרי עוד ועוד פיסות מידע.

ומילה על תדירות הראיונות, אם אתם מוזמנים פתאום להרבה ראיונות (= צרות של "עשירים") הבטיחו שאתם לא מקיימים ראיונות צפופים מעבר ליכולת שלכם. כל אחד והמינון המתאים לו.

לימודים בצוותא, כפי שלפעמים מאוד יעיל ללמוד למבחנים ביחד עם חברים, גם לראיונות אפשר לעיתים להתכונן עם חברה או חברה, למשל, אפשר לתרגל הצגת פרוייקט לפני חבר או לעבור על פרוייקט משותף לפני הראיון.

כבר יצא לך בטח לשאול מישהו שעבר קורס לפניך על המבחן ולמה לצפות, גם לפני ראיון נסה לאתר מישהו שאתה מכיר שעובד באותו מקום או שהיה שם בראיון, ברר איתו, אתה עשוי לקבל טיפים חשובים מאוד שיעזרו לך להתכונן באופן ממוקד יותר.

 

פורסם בקטגוריה לקראת עבודה, ראיון מקצועי, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *