פייסבוק הפכה לפלטפורמה לחיפוש עבודה ועובדים

פייסבוק הפכה לפלטפורמה לחיפוש עבודה ועובדים. האם ידעתם? רק לפני מספר חודשים בפורומים שונים של גיוון תעסוקתי דיברנו על כך ש LinkedIn הפכה למשאב חיוני בחיפוש עובדים וחיפוש עבודה. השבוע היפנו את תשומת ליבי אנשי כח אדם לעובדה כי פייסבוק הפכה לדבר העכשוי בתחום כח אדם.

אל תפספסו את הטרנד הזה !

מדוע פייסבוק ? אנשי המקצוע והפרסום כבר הבינו כי פייסבוק הינה בסיס נתונים ענקי עם מידע על אנשים. פייסבוק מציעה היום למפתחים ואנליסטים כלים מתוחכמים לקבלת חתכים של קבוצות אנשים, החל מתושבי חדרה בני 16 עד 17 וחצי ועד מומחי יוניקס בוגרי הטכניון בשנתונים 2011-2013 שגרים במוצא עילית, וגם עובדי מלנוקס בתחום התוכנה או מומחי רשתות סיסקו במרחב הנגב.

חברה המשתמשת בשרותי פייסבוק תמצא אותך בחתך מתאים אם תמלא פרטים על השכלתך, מקומות עבודה, ידע מקצועי, שפות, מגורים ועוד.

בכדי להגביר סיכוייך לעלות בחתכים שרצויים לך הצטרף לקבוצות עניין (לדוגמא UNIX (SOLARIS) ADMINISTRATOR) ועשה לייק לדפים רלוונטיים לתחום המקצועי שלך, כל אילו יעזרו לאתר אותך בחיפוש מעמיק אחר מועמד עם רקע מתאים.

השתתפות פעילה בקבוצה מקצועית עשויה לקדם אתכם גם כן במקרים מסוייים.

ולך המחפש עבודה,  איזו חברה לא שמה היום מודעות דרושים בפייסבוק ?

כשחיפשתי "דרושים" בפייסבוק מצאתי את זה:

וככה נראה למשל "דרושים בהייטק":

 

חפשו לפי שם חברה, חפשו "דרושים", "משרות" "הייטק". פייסבוק היום גם מבצעת חיפוש באינטרנט ולא מוגבלת לדפי פייסבוק בלבד, אתם עשויים למצוא את זה כשימושי ביותר, למשל, זה מה שמצאתי כשחיפשתי

"דרושים מהנדסי תוכנה":

לסיכום, שימו לב לשינויים והתפתחויות בתחום חיפוש העבודה, השתמשו בפייסבוק בתבונה, שימו לב איזה פרטים אתם מכניסים ואיזה לא, מפני שכל החומר שסיפקתם וסיפקו עליכם יכול לשמש לטובתכם או להזיק  בבואכם לחפש עבודה.

פורסם בקטגוריה כללי, לקראת עבודה, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *